Realizacja projektu – Budowa wysokorozdzielczej kamery wielospektralnej wraz z aplikacją do wstępnej, automatycznej obróbki pobranych obrazów

MICHAŁ WYCZAŁEK „GEOMATIC” realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Budowa wysokorozdzielczej kamery wielospektralnej wraz z aplikacją do wstępnej, automatycznej obróbki pobranych obrazów”

Celem projektu jest podniesienie potencjału innowacyjnego i badawczego firmy Michał Wyczałek „GEOMATIC” dzięki współpracy z Instytutem Geodezji i Kartografii, wskutek czego powstanie innowacyjna na skalę świata wysokorozdzielcza kamera wielospektralna do robienia zdjęć lotniczych i aplikacja do ich wstępnej automatycznej obróbki.

W ramach projektu planowana jest realizacja następujących zadań:

– Zadanie 1 – przeprowadzenie prac badawczych nad budową wysokorozdzielczej kamery wielospektralnej oraz aplikacji do automatycznej obróbki wykonywanych zdjęć,

– Zadanie 2 – przeprowadzenie prac wdrożeniowych i testów operacyjnych wysokorozdzielczej kamery wielospektralnej oraz aplikacji do automatycznej obróbki wykonywanych zdjęć.

Efekty projektu: kamera wielospektralna wraz z aplikacją do obróbki zdjęć wyposażona w 10 kanałów o rozdzielczości 5MPx/kanał o szerszym spektrum podnoszącym rozdzielczość o min. 50MPx. Jest to rozwiązanie unikalne w skali świata jak dotąd niedostępne na rynku usług geodezyjnych.

Dzięki zrealizowaniu zaplanowanych w ramach projektu zadań Wnioskodawca zaoferuje na rynek usług geodezyjnych wysoce innowacyjny sprzęt do wykrywania zjawisk geograficznych i środowiskowych z wykorzystaniem obrazów spektralnych tj. wysokorozdzielczą kamerę wielospektralną do robienia zdjęć lotniczych oraz aplikacji do ich automatycznej obróbki.

Wartość projektu: 492 000,00 PLN  PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 320 000,00 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *